Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GDY NIE WIADOMO O CO CHODZI ???- TO CHODZI O ............
#1
Obwodnica  kosztem mieszkańców wsi Biała .

[Image: EUlqsI0UYAIBjJl.jpg]


Ręka dobrego gospodarza jest widoczna w planowaniu i wydawaniu pieniędzy ,jeśli coś robi to podejmuje działania najbardziej ekonomiczne.

Najtańsza wersja obwodnicy Janowa Lubelskiego w ciągu D.K nr 74.to wariant nr 3.Jest on najkrótszy z możliwych i to bez przymusowych wysiedleń mieszkańców oraz najtańszy ,- tylko z jednym mostem .

Ale nie wiadomo dlaczego najdroższy i najbardziej-karkołomny wariant nr 2 jest najbardziej preferowany.

1) Wariant nr 2 jest najdłuższy-najdroższy ,niszczący bezpowrotnie dziesiątki hektarów stale użytkowanej rolniczo ziemi.

2)Wariant nr 2 jest najbardziej szkodliwy społecznie ,z wieloma przymusowymi wysiedleniami mieszkańców wsi Biała ,jest on również najdłuższy i najtrudniejszy infrastrukturalnie z wieloma mostami w tym jeden o długości ponad 250 metrów .

Czyżby można się tu dopatrywać niedopuszczalnej niegospodarności i przeznaczenia publicznych pieniędzy  na niewłaściwy cel ? Zastanawiające jest jakie stanowisko w tej sprawie mogły by zająć odpowiednie służby oraz N.I.K.

Wielce prawdopodobne jest że osoby reprezentujące inwestora w.w. obwodnicy nie rozumieją pojęcia słowa ,, Obwodnica ''  na przykład według S.J.Polskiego .

Cytat

OBWODNICA.
droga biegnąca dookoła miasta lub śródmieścia, której zadaniem jest odciążenie ruchu w mieście i ułatwienie przejazdu .
Czyli  zadaniem obwodnicy nie jest przenoszenie uciążliwości z jednej miejscowości do drugiej , ale usunięcie uciążliwości poza obręb tych miejscowości.

Analizując  sytuację w której znaleźli się mieszkańcy wsi Biała odnosi się wrażenie że ( SUWEREN- OBYWATEL- PODATNIK-MIESZKANIEC  BIAŁEJ ) jest dla Władz i Inwestora mniej wartościowy od drzew w lesie znajdujących się na trasie wariantu Nr 3 obwodnicy Janowa Lubelskiego  DK  nr 74 na południe od Janowa Lubelskiego .

Czy zatem dobro Obywateli z Białej będzie dla Władz i Inwestora jest mniej znaczące od  obszarów leśnych na trasie przebiegu wariantu Nr 3 inwestycji ???.

(Jeśli jednak  las dla Władz i Inwestora okazać by miał się ważniejszy nad dobro zmuszanych do wysiedlenia (OBYWATELI  - PODATNIKÓW )z Białej  to prawdopodobnie uczciwe by było zwolnienie ich z jakichkolwiek obciążeń podatkowych jak i Obywatelskich  i rozpoczęcie poszukiwania nowych bardziej wartościowych  podatników w tych chronionych ostępach leśnych wśród łosi ,jeleni ,zajęcy i innej drobnej zwierzyny . )

Powyższe stwierdzenie jest formą humorystycznej dygresji wskazującej teoretyczną proporcjonalność praw,obowiązków.i wartości nadrzędnych w stosunku Obywatel Vs Państwo oraz Obywatel Vs Ochrona Środowiska.

Cytując powiedzenie jednego z polityków ze cyt. Demokracja to przemoc i tyrania większości nad mniejszością . Odnosimy wrażenie że najtrafniej obrazuje to naszą obecną sytuację .

Red.  R.M i T.G
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)